Poleć znajomym

Likier kokosowy

Jak zbierać punkty?

Autor: (2745 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Kuchnia słodko-kwaśna

... czyli domowe Malibu:). Przyznam szczerze, że od Malibu kokosowego jestem po prostu uzależniona, jednak każda próba zrobienia tej ambrozji w domu kończyła się większym lub mniejszym niepowodzeniem... do czasu, kiedy znalazłam TEN przepis:). Nieprzyzwoicie pyszny, diabelsko słodki, ideał! Niezastąpiony na babskie wieczory, znika błyskawicznie (wyparowuje, czy jak:P?). Tym oto rozpustnym przepisem oficjalnie wracam do kuchni minimalistycznej. Polecam wszystkim pełnoletnim miłośnikom kokosa i słodkiego mleka z tubki:).

Składniki

  • * 30 ml wódki / spirytusu
  • * 100 g wiórków kokosowych
  • * puszka skondensowanego mleka słodzonego
  • * kartonik 200 ml zagęszczonego mleka niesłodzonego

Sposób przygotowania

  1. Wiórki zalewamy wódką i odstawiamy na 48 h (np. w zamkniętym słoiku). Po dwóch dniach wyciskamy wiórki na gęstym sicie. Trzepaczką łączymy mleka i bardzo powoli dodajemy wódkę (nie odwrotnie, bo się zważy!) energicznie mieszając. Likier przelewamy do zgrabnej butelki i odstawiamy na jeden dzień do przegryzienia.

  2. Likier może stać nawet miesiąc... jednak zapewniam, że nie przetrwa nawet tygodnia;).

  3. Smacznego!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.